Борусия (Мьонхенгладбах) претърпя тежка загуба срещу Майнц с 0:4 в двубой

...

Майнц разби Борусия и продължава да мечтае за място в европейските турнири

Борусия (Мьонхенгладбах) претърпя тежка загуба против Майнц с 0:4 в дуел от  22-ия кръг в Бундеслигата.

Домакините реализираха деветия си триумф за сезона и по този метод останаха в конкуренцията за място в Европа, откакто записаха четвърти успех в последните пет мача.
 Нагелсман се извини за обидите по отношение на съдията от мача с Борусия (Мьонхенгладбах)

Наставникът беше санкциониран с 50 000 евро

Дже-Сунг Лий откри резултата в 25-ата минута, а Маркус Ингвартсен удвои при започване на втората част. Лудовик Айорке също се разписа в 72-ата минута. Успехт бе подпечатан в добавеното време на дуела, когато надълбоко в добавеното време Вайпер Нилсон осъществя.

За гостите това беше девето проваляне и те остават на девето място с 29 точки на три зад Майнц, който има 32. Шести пък е Айнтрахт (Франкфурт) с 38 пункта.